Κορονοϊός vol 3

Ο κόσμος έχει χαζέψει. Βλέπω ανθρώπους να φοράνε μάσκα μόνοι τους πάνω στο μηχανάκι, πάνω στο τρακτέρ, μέσα στο αυτοκίνητο, να περπατάνε. Πραγματικά κρίμα. Κάποιος πρέπει να τους μιλήσει οτι η μάσκα δεν προστατεύει αυτόν που φοράει τη μάσκα αλλά η μάσκα ίσως προστατεύει τους άλλους.
Επίσης η θαλασσινη αύρα δεν εχει κορονοϊό :rofl: περπαταγε ο αλλος χτες στην Λεπτοκαρυά με μάσκα μόνος του.

Εγώ έχω σταματήσει να πιστεύω στην επιδημία. Σταμάτησα επειδη βλεπω οτι οι πολιτικοι ξεκινησαν να φορανε οι ιδιοι μασκες μπροστα στις καμερες, αρα λεω για να μας πιεζουν τοσο πολυ παει να πει μαλλον μουφα ειναι η ιστορια. Γιατι φορανε μασκες μπροστα στις καμερες; ο καμεραμαν 20 μετρα πισω βρισκεται.
Δε λεω οτι δεν υπαρχει αλλα με βαλανε σε υποψιες απο την πιεση. Για να πιεζουν τοσο μαλλον μουφα ειναι, ετσι πιστευω εγω, ειναι προσωπικη μου αποψη.

Υπαρχουν 3-4 κορονοϊοί. Προπερσι μαλλον ειχα εναν απο αυτους, αφου δε μπορουσα να ανασανω για 4 μερες, κοματια και δυναμη μηδεν, τοτε εκοψα το καπνισμα. Δεν ειχα παθει ποτε αλλοτε τετοια γριπη. Ο κοσμος παθαινει πραγματα γενικως, αρρωστιες υπαρχουν.

Πεθανε ενας σημερα 47 ετων απο οξύ έμφραγμα του Μυοκαρδίου και μετα του κανανε εξεταση, ηταν θετικος και γραφουν πεθανε απο κορονοϊό. Μα πέθανε απο οξύ έμφραγμα του Μυοκαρδίου γαμωτο
εδω το γραφει

protothema.gr/koronoios-live/article/1041576/stous-285-oi-nekroi-pethane-47hronos-horis-upokeimena-nosimata/

Συμφωνώ απόλυτα, και όταν βγει εμβόλιο θα τους δείξουν σίγουρα να το κάνουν αλλά αμφιβάλω αν θα έχει την ουσία του εμβολίου

λενε οτι αν εχεις αλλα νοσηματα τοτε ο κορονωιος τα επιδεινωνει ολα. στην σημερινη εποχη δεν ξερεις τι να πιστεψεις. για οτιδηποτε υπαρχει και μια θεωρια συνομωσιας.αν βαλω μασκα το κανω για δικια μου προστασια. αν και παντα απεφευγα τον πολυ κοσμο οποτε δεν με επηρεασε σημαντικα αυτο

Η μάσκα δε προστατεύει αυτον που τη φοράει, η μάσκα προστατεύει οσους ερχονται σε κοντινή απόσταση αυτον που φοράει τη μάσκα. Δηλαδή αν είσαι άρρωστος δε σου φεύγουν τα μικρόβια απο το στόμα και τη μύτη.
Οποίος φοράει μάσκα όμως δε προστατεύεται γιατί τα μικρόβια μπαίνουν απο τα αυτιά και τα μάτια. Για να προστατευτεί κάποιος πρεπει να φοράει μάσκα μύτης,στόματος ματιών και κάλυμμα αυτιών.

Ο κοσμος δε μπορεί να το καταλάβει αυτό και νομίζει οτι φορώντας μάσκα προστατεύεται. Όχι δεν προατατευεσε. Απλα δε φτυνεις μικρόβια να κολλήσουν οι στενές επαφες

Δε φοραμε μάσκα για να μην κολλησουμε. Φοράμε μάσκα για να μην κολλήσουν οι αλλοι αν εμείς ήμαστε άρρωστοι.

Εγώ δεν έχω δει κανέναν άρρωστο να κάνει βόλτες, η στο σπίτι θα κάθεται η σε νοσοκομειο

Το ίδιο συνέβαινε και προ κορονωιου με την γρίπη, στενός συγγενής μου πριν 3 χρόνια είχε σάκχαρο και καρδιοπάθεια αρρώστησε με γρίπη και τα τιναξε, και έκανε και αντιγριπικο εμβολιο

Ακριβώς. Λένε για τους ασυμπτωματικός, εκανα μια έρευνα προχτες, αυτοι δεν μπορούν να μεταδώσουν τον ιο. Αρα ο ιος μεταδίδεται απο όσους είναι άρρωστοι. Οι άρρωστοι όμως δε μπορούν να πάνε εξω.

Δε ξέρω που το πάνε,πάντως είναι παγκόσμιο.

Μια παγκόσμια καλοστημένη κομπίνα για κάποιους λόγους που θα τους μάθουμε αργότερα, το θέμα είναι ότι η οικονομία βουλιάζει και ο κόσμος έχει φτάσει στα όρια της πτωχευσης((εκτός εάν αυτό θελουν))

1 Like

γιατι να πτωχυνει ο κοσμος δεν μπορω να καταλαβω. μετα πως θα καταναλωνει στις πολυεθνικες; δεν βγαζει νοημα.παγκοσμια κομπινα για να ευνοηθει ποιος; οι φαρμακευτικες μονο εις βαρος ολων των υπολοιπων. παλι δεν βγαζει νοημα.οι ασυμπτωματικοι μεταδιδουν το εχουν πει πολλες φορες. αν ηταν να μην μεταδιδουν δεν θα ειχαμε κανενα μετρο. οπως και με την γριπη.

οι ασυμπτωματικοι δε μεταδιδουν τοσο οσο οι συμπτωματικοι.

μεταδιδουν ομως. ολα ειναι παγκοσμια συνομωσια μεχρι να βρεθουμε σε κανενα νοσοκομειο στην εντατικη.

Εγώ το βλέπω Μεγάλη πονηριά, να ενδιαφέρονται για την υγεία μας αυτοί που δεν τους καίγεται καρφί για κανέναν μας

Εγώ άρχισα να γίνομαι καχύποπτος οταν αρχίσαν να φορανε ολοι οι παγκοσμιοι και τοπικοί ηγετες μασκες μπροστα στην καμερα. Δε τη φορανε για να μη κολλησουν κατι αφου ετσι κι αλλιως ειναι προστατευμενοι. Τη φοράνε για να περάσουν μήνυμα. Αυτό δε μου αρέσει, το βρίσκω ύποπτο.

Κοίτα εικόνα

https://eleftherostypos.gr/politiki/624657-dendias-se-sakellaropoulou-i-proklitikotita-tis-tourkias-proseggizei-simeia-paralogismou/

Όταν έχει κάμερα απέναντι την φοράνε,Σιγά μην την φοράνε και μετα, ο νοών νοητω