Χιονιας βαλεντινος;

οι χαρτες μας βαζουν στην μπριζα. to -15 πανω απ τα κεφαλια μας

GFSOPIT12_234_2

Οι τελευταίοι που θα χιονιστουν θα είμαστε εμεις😁

ψυχος τυπου αριαδνης. αν γινει κατι τετοιο 2 φορες σε 4 χρονια τι να πω. απιστευτο κρυο

σαββατο κυριακη χορταστικες χιονοπτωσεις και δυνατος παγετος μετα. βασιλη προετοιμασου φυλαξε τις κοτες.
βαγια το πρωι της κυριακης μπορει ακομα κι εσυ να δεις χιονι.

Έχω τυλίξει όλο το κοτετσι με νάιλον θερμοκηπίου έβαλα ρευμα για αεροθερμο και γέμισα βαρέλια με νερό μέσα στο σπιτάκι για να μην παγώσει, αλλά ακόμα έχω αβεβαιότητα αν θα χιονισει, δεν μιλάω για χιονόπτωση για καλο στρώσιμο λεω

σαββατο απογευμα και κυριακη θα χιονιζει συνεχεια. το χαμηλο εχει πολυ καλη κινηση απο βδ προς αιγαιο. και το -10 απο πανω μας.

Το θέμα είναι να στρώνει, γιατί και στον Λέανδρο είχαμε -9 αλλά είδες τι εγινε

oi συνθηκες ειναι πολυ καλυτερες τωρα. πολυ μεγαλυτερη μεταφορα ψυχους. τεραστια καταβαση σε σχεση με τον λεανδρο

Άιντε να δούμε, αν και από μέσα μου δεν θέλω τώρα κρύα και χιονια λυπάμαι για τις ζημιές που θα κάνει στις καλλιέργειες και πιθανόν και στα δικά μου, αλλά το θελω😁

δυστηχως ο παγετος θα ειναι ισχυρος δευτερα τριτη και τεταρτη οπου θα εχουμε απο πανω μας -12 -13 στα 850.

Απο οτι δειχνει τώρα θα χιονίσει ακόμα και σε χαμηλά υψόμετρα της Αττικής, να δούμε…
οι φαναρτζήδες θα βρούν πολύ δουλειά το επόμενο διάστημα. Αθηναίοι - οδήγηση και χιόνια δεν συνδιάζεται

και το ονομα αυτης ΜΗΔΕΙΑ ονομα και πραμα χα χα

Μηδεια😁 μην πάρουμε τα αρχ…ια της εδω
χαχα

οχι βρε θα ριξει. απο σαββατο απογευμα και κυριακη .

Μόνο το κερασάκι από την τούρτα θα πάρουμε, ευτυχως

κυριακη πρωι πρεπει να ειμαστε στα λευκα. ευτυχως μετα δεν θα ο πεγετος τοσο ισχυρος. ευτυχως μαζεψε εκειννα τα -15

Με το καλό. Βαλτε πολλές φωτο

Ξεκίνησε να χιονίζει χαχα

20210213_082423

me BA στριμ.