Άνοιγμα κοινωνίας απο κορονοϊό

Απο οτι διαβάζω γίνεται προσπάθεια να ανοίξει η μετακίνηση απο νομό σε νομό στις 22/1 και η εστίαση 1/2. Για να δούμε…

μετα το καλοκαιρι θα μπουμε σε καποια κανονικοτητα.

ενας παιδικος μου φιλος παλευει στην εντατικη απο κορονοιο εδω και μια βδομαδα. ατομο στην ηλικια μου που ποτε δεν αρρωσταινε.

Περαστικά του, εύχομαι να γίνει γρήγορα καλά. Έχω ακούσει οτι αυτοί που έχουν άριστο ανοσοποιητικό τους γυρίζει μπούμερανγκ στον κορονοιό

Τελος η δουλεια απο τα σημαντρα ενα χωριο γεματο απο κορωνοιο, 5 μηνες εκει καφεδες φαγητα κλπ δουλεια με βροχη με θερμοκρασιες υπο του μηδεν πολλες φορες , 10ατομα γυρναγαμε στο χωριο χωρις μασκες και τα συναφή και δεν κολλήσαμε γαμωτο, γιατι;

Δε κολλάει στα αρχαία, το έχω ξαναακούσει

Χαχαχαχα ναι

βασιλη μην ευχεσαι να κολησεις. ο κολητος μου στην αθηνα ειναι 12 μερες στην εντατικη

Μίλησα πριν καμμια βδομάδα με τον πρώην κουνιαδο μου που είναι νευροχειρουργος στη Γερμανία σε νοσοκομείο , μου είπε ότι σε υγιής ανθρωπους είναι θέμα dna κάποιοι άνθρωποι έχουν την δυνατότητα να τον αντιμετωπίσουν και κάποιοι οχι. Σήμερα πέρασα ΚΤΕΟ χαχα έκανα γενικές εξετάσεις αίμα ουρα προστάτη κλπ, όλα είναι εντάξει, ίσως είμαι φτωχός αλλά τυχερος😂

Άλλοι κολλάνε άλλοι δε κολλάνε. Εδώ 94 χρονος πατέρας πελάτισας της αδερφής της Νατ ασυμπτωματικός. Άβυσσος

Προσωπικά δεν έχω άμμεσο φίλο που ήταν/είναι θετικός ή οτιδήποτε με covid. Απο ιστορίες φίλος φίλου έχω πολλά, άλλοι με συνάχι, άλλοι ασυμπτωματικοί, άλλοι το πέρασαν σα βαριά γρίπη. Στην Αμερική κάτι θείες-ξαδέρφες όλοι το πέρασαν.

Μια γρίππη δηλαδή λίγο πιο δυνατή,που χτυπά ευάλωτο πληθυσμό όπως και πριν, είναι πολλά τα λεφτά αρη😁

Κόλλησε ενας πολύ φίλος μου κορόνα, πριν 13 ημέρες ξεκινησε πυρετος, έκανε τεστ, βγήκε θετικό, έκανε πυρετό 38 για 5 μέρες, εκανε ακτινογραφια θωρακος στην αρχη και μια πριν 3 μέρες, κανενα πρόβλημα μια χαρά το οξυγόνο. Τίποτα άλλο, αύριο βγαίνει απο την καραντίνα.
Οι δυο εργατες που δουλευουν μαζι του δεν εχουν παθει τίποτα, ουτε η κοπέλα του(μενουν μαζι)

Μένουμε σπίτι για μια γρίπη.

h γριπη εχει εμβολιο φαρμακα. δεν καθεσαι 3 εβδομαδες στην εντατικη. αυτο δεν καταλαβαινετε.ο φιλος μου στην αθηνα εμεινε 3 εβδομαδες στην εντατικη. τωρα ειναι σε απλο θαλαμο ακομα εχει πυρετο και μεχρις στιγμης εχει αμνησια. δεν ειναι μια απλη γριπη. με την γριπη δεν φρακαρουν τα νοσοκομεια . ουτε εχουν τοσους διασωληνωμενους

Τι να πω. Ο καθένας άλλη περίπτωση μαλλον

Όχι άλλη περίπτωση, αλλά αναλόγως το Ν οργανισμό και το dna του , δεν έχουν όλοι οι άνθρωποι το ίδιο, αυτό συμβαίνει σε όλες τις αρρώστιες

Κα για αυτο το λογο να κλείσουν τα μαγαζιά; Οποίος φοβαται ας μένει σπίτι να του φέρνουν ντελιβερι, ειναι μια καλη λύση, δε ξέρω κανεις δε τα βλέπει αυτα

Και εγώ αυτής της άποψης είμαι οι ευπαθείς και όσοι φοβούνται ας μείνουν σπιτια τους . Οι υπόλοιποι στις δουλειές τους και τα μαγαζιά ανοιχτά, και όποιοι από εμας ψοφήσουν καλό θα κάνουν στον υπερπληθυσμό χαχα

Μάλλον θα έχει κάποιο υποκείμενο αυτος ο φίλος σου, δε πας ετσι στην εντατικη, υπάρχει ένας πίνακας

136327710_3648379568534636_3165017411899637067_n

Η μαμά μου ειναι στο 5, η αδερη μου στο 2, εγω στο 1 η Ν στο 0, αυτος ο φιλος που ειπα κολλησε ειναι στο 1.