Ιανουαριος 2020

καλο μηνα σε ολους.βασιλη εχε το νου σου μπορει να χιονισει λιγο αυριο το βραδυ

Μπα δεν νομιζω να ριξει τιποτα.Δεν ειναι για εδω

Στενεύουν τα περιθώρια, καλη ανοιξη να εχουμε, η Ν2 αγαπημενη μου εποχη

θα τα δωσουμε ολα εκει για 20 γεναρη.

Δε το βλέπω για χιόνι :face_with_monocle:

Οσλο εκτος απο εκεινα τα χιονια που ειχες πριν τις γιορτες ειχε άλλες χιονοπτώσεις, η και εκεί είναι ήπιος ο χειμωνας.Παντως Μόναχο που είναι φίλος ,μου είπε ότι στα 10 χρόνια που είναι εκεί πρώτη φορά δεν είδε νιφαδα

Δεν έχουμε χειμώνα φετος. Είχε χιονίσει κάμποσο το Νοέμβρη αλλα απο τότε δεν έχουμε δει νιφαδα και οι θερμοκρασιες παιζουν απο 0 εως 5 ολο το Γεναρη που θα επρεπε να ειναι απο -5 εως 0.
Ετσι θα βγει ο Ιανουαριος. Το φλεβαρη βλεπουμε…

gfs-1-372

να δουμε μεχρι τοτε.

Η χαμηλότερη ελάχιστη του χειμώνα σήμερα με τον απίστευτο υετο του Γενάρη στα 3mm απο τα οποία τα 0.6 είναι από τις πρωινές παχνες20200121_103009

μεγαλη διαφορα με εδω. -1,7 μολις.

Εγώ δεν περίμενα να πάει τόσο χαμηλά, είδα τώρα τον δικό σου και όντως μεγάλη διάφορα, μαλλον είχε δυτικό ρευμα και επηρεαζοταν ο δικός σου από την θαλασσα, Εδώ είχε σχεδόν απνοια

εδω ειχε πραγματι αερακι. αυτο χαλασε την δουλεια

Εσείς μιλάτε για ελάχιστες και εμείς για μέγιστες.
Αναφέρω 12 περίφημους βαθμούς απο το Όσλο. Μαγεία! Καλοκαίρι!

Κάτι παίχτηκε φέτος, άντε στην Ελλάδα έχει συμβεί πολλες φορές να μην κάνει Χιονια και χειμωνα, αλλά στην βόρεια Ευρώπη αυτό πρέπει να είναι πρωτοφανές, πρέπει να είναι μες στην τρελή χαρα ο κόσμος εκει.

Είμαστε επιφυλακτικοί. Μας αρέσει ο καλός καιρός αλλά περιμένουμε να μας αρμέξουν με τις δικαιολογίες που θα βρούν πχ ακριβό ρεύμα λογω οτι δεν ειχε χιονια, ακριβο το ενα ακριβο το αλλο. Ευκαιρία περιμένει το κράτος να επιτεθεί στα πορτοφόλια… :eye:

ακριβό ρεύμα λογω οτι δεν ειχε χιονια

Blockquote

γιατι;

Μη ρωτας το γιατι :joy: :joy:
αυτη ειναι η προφαση. ολοι ζουμε με μια προφαση να αυξησουν την τιμη ή να μην πληρωσουν :joy:

Πάει χάλασε και το νορβηγικό κράτος. Ακυρηκτος Πόλεμος λαού με κρατος

Δεν υπαρχει κανενας πολεμος εδω, ολοι ειναι υποταγμενοι, μαλιστα υποστηριζουν το κρατος. Τυφλη εμπιστοσυνη.